Výměnný kontejner na mytí nádob a kontejnerů

Rozměry kontejneru jsou

  • délka 4200 mm
  • šířka 2050 mm
  • výška 1700 mm
  • hmotnost je 2.500 kg
  • výška háku 1.000 mm
  • rozteč ližin 1.060 mm

Kontejner složí k vymytí nádob a kontejnerů. K mytí slouží dvě rotační hlavy, které jsou osazeny dvěma tryskami.

Lze vymývat dvě nádoby současně, nebo jen jednu vpravo, nebo jednu vlevo. Obsluha si samu určí, která hlava bude mýt. Na mytí kontejneru se používají obě mycí hlavy.

Ovládání kontejneru je poloautomatické, obsluha pomocí tlačítka vyjede s vyklápěčem do horní polohy, poté dojde automaticky k vysunutí trysek a začne mycí proces.

Délku mytí lze nastavit od 0 do 999 sec. Ideální délka mytí aby došlo k celému cyklu mycí hlavy je min. 30 sec.
Po ukončení doby mytí dojde k vysunutí trysek a rozsvítí se kontrolka, obsluha pomocí tlačítka sjede s vyklápěčem do spodní polohy. V případě, že je potřeba nádobu omýt zvenčí je na kontejneru namontována tlaková souprava Wap s navijákem.

Uvnitř kontejneru je nádrž na čistou vodu o objemu 2,3 m3. Nádrž se plní hydrantem, nebo hadicí – dle přání zákazníka. Nádrž má přepad vody.
Kontrola množství vody se provádí na vodoznaku. Elektronicky je hlídán stav vody v nádrži z důvodu ochrany vodního čerpadla. Při plném stavu nádrže je tento znázorněn plným kruhem, který postupně ubývá.
Jakmile senzor zaznamená nízký stav vody, začne blikat červená kontrolka, pokud nedojde k doplnění nádrže a hladinu klesne na minimum, automatika odpojí vodní čerpadlo.

Na jednu plnou nádrž je možno umýt 200 kusů kontejnerů 1100 litrů, nebo 400 kusů nádob.

Špinavá voda je zachycena v druhé části kontejneru, včetně pevných částí, které jsou v kontejnerech a nádobách. Kontejner nemá recyklaci vody. Vypuštění použité vody probíhá výpustným ventilem v zadní části kontejneru. V kontejneru jsou umístěny vlnolamy pro lepší stabilitu při jízdě.

Kontejner se připojuje k podvozku pomocí rychlospojek na hydraulický okruh vozidla, déle je potřeba elektrická zásuvka pro napájení elektroniky.

Kontejner má vyklápěč umístěný na zadní části z důvodu mytí nádob po obou stranách vozovky.

Zpět nahoru